P.A. - 16. Záchrana ženy

22. ledna 2010 v 19:03 | Shiroa |  Poslední Anděl

16. Záchrana ženy
Stačilo zavřít oči a soustředit se, když se potřebujete dostat do Svitu, nebo naopak. A když chcete letět, stačí si představit nějaký otvor a vyletět z něho, objevit se v bílém mračnu. Ale Agriana neletěla, objevila se na nějaké poušti. Vedle ní další tři chlápci a vyděšeně pozorovali okolí, poté se koukli po Agrianě a čekali vysvětlení.
,,Promiňte, uklouzlo mi to…ale když jsem se o Mezopotámii učila a zároveň o Egyptě a on leží v Africe a tam je poušť…"
Roztáhla křídla a vznesla se do vzduchu, za ní jako přitahován jako železo magnetem Tenúr, za nimi Samuel a Agoaro. Dívka odolávala nutkání přiletět k Samuelovi a v objetí s ním letět. Radši se na něj ani nedívala a letěla k řece Tigris. Vidět Afriku z výšky je nesmírná krása, když nebyla ani moc vysoko, zahlédla pár největších pyramid a mírné obrysy sfing. Ale pak začalo být více trávy a Slétla více dolů. Co si pamatuje - možná se mílí - Mezopotámie ležela na území dnešního Iráku, či Íránu. Ale tam probíhají boje větší, než kdy byly. Každou chvíli je tam nějaký teroristický útok a lidé umírají…Za tím vším však stojí Acharové, kteří pomáhají teroristům. Je to jejích nejoblíbenější území, jen se to tam jimi hemží, nebylo by bezpečné tam letět. Lepší by to bylo najít něco v Turecku - tam se vyzná Tenúr, a nebo v Britským muzeu, tam pošle Samuela.
V letě se zastavila a čekala, jak si jí ostatní všimnou a zastaví také. Poté promluvila, ale ani jednou s nepodívala Samuelovi do očí, jinak by ho ze strachu o něj ani nepustila.
,,Mám takový pocit, že tam nic nebude. Samueli, Agoaro, leťte do Anglie a hledejte v muzeích, hlavně v Britským. Po cestě nasbírejte cibule. My poletíme do Turecka, Tenúr se tam vyzná," oznámila jim a popřála štěstí na cestě, pak se na dny, které následovaly, rozdělili.

Agriana poté zamávala několikrát křídly a vznesla se dolů směrem na Balkán, ale více na východ do Turecka. Jejich první zastávka byla Ankara, poté to bude Istanbul. Za necelou hodinu už letěli nad velkoměstem a vznášeli se níže do ruchu zfetovaných a opitých lidí. Už z výšky dívka cítila všechnu tu negativitu, která město ovládá. Ve velkoměstech je to nejhorší. Každý člověk se bojí, je zraněný, právě ho někdo mlátí nebo znásilňuje. Slyšela v duchu jakési volání ženy, bylo to podobné, jako v Brně. Musela za ní jít a zachránit ji. Snesla se níže za voláním, její hlas zesiloval. Byla to také bolest, strach, rozrušení. V úzké uličce zahlédla skupinku lidí, muži, který surově drželi ženu a chystali se jí vysvléct kalhoty. U nich stáli i dva Acharové a vyžívali se v jejím utrpení.
,,Dost!" křikla Agriana a doskočila na vydlaždičkovanou zem ulice. Muži je neslyšeli a jeden jí rozepínal knoflík na džínech, ale Acharové při tom křiku vystrašeně pohlédli na jejího tvůrce. Byly skoro stejní, ostatně to všichni Acharové. Černé rozcuchané vlasy, černé zlomyslné oči, černé oblečení, ale bledá pokožka, ale jejich rysy v obličeji se trochu měnily. Jeden měl špičatý nos, trochu jak Michael Jackson, druhý hrbolatý s širokou bradou.
Achar MJ udělal krok dopředu.
,,Jsem Gray, toto je Nattar," představili se slušně, jako každý Achar. Asi si myslí, že když bude znát země jména těch kteří vyhrají nad Andělem, budou slavní. Ale oni nevyhrají. O to se Agriana postará.
,,Agriana. Hoši, budu se vám věnovat, až se postarám o tuhle bandu," ukázala na zfetované muže. Nattar se zasmál.
,,Ale k tomu jsme je navedli my," oznámil a neskrýval výsměch. Agriana sklopila hlavu a připravovala se na útok, nesměla otálet, štěstí, že se žena účinně bránila. Rychle zvedla obě ruce a každou namířila na jednoho Achara, vystřelila proudy modrého světla. Nattara to zasáhlo a popálilo ho to, skolil se na zem, druhý ale uhnul a vystřelil také. Agriana se musela skrčit a proud trefil jednoho z mužů, který bolestně vykřikl. Agriana nemohla vydržet tohle napětí a vystřelila na Graye, kterého trefila do břicha a stále na něho posílala světelný proud, až nevybouchl do černé mlhy. Pak zamířila na Nattara, který se už nemohl bránit a vybouchl také.
Zfetovaní muži zavrtěli hlavou a povolili v držení plačící ženy, ale stále chtěli něco udělat. Dívka se vrhla ke zraněnému, jež si ho nevšímali a začala ho léčit, přitom brečela z tohohle boje a z bolestných pocitů tohohle města. Zvládla další Achary, ale tohle je na ni moc. Při léčení jí ukápla slza na muže a vytvořila na jeho odhaleném krku stříbrný flíček. Hned vyskočil, jako by se probudil ze zlého snu a pozoroval jeho kamarády.
,,Co to děláte?" křikl na ně a vrhl se na muže. Ti se jen smáli a odstrčili ho. Agriana musela zakročit a zrušila svůj neviditelný štít, objevila se a ti všeho nechali, pozorovali zářivou bílou plačící bytost před nimi. Agriana si utřela slzy pěstmi, kterými pak trefila muže do obličejů. Jak je trefila, nikdo jí to neoplatil, zavrtěli hlavou a položili si ruku na místo, kde se jim objevila stříbrná otlačka Adrianiny od slz mokré pěsti. Jak se všichni vzpamatovali, nechali ženu ženou a utekli do svých domovů. Už se nikdy nedotknou Axotinu. Poslední slzu, která jí ukápla, použila na ženu, která jí s pláčem děkovala. Pak vstala a také odešla. Agriana se zase udělala neviditelnou a vydala se hledat Tenúra. Nemusela, akorát vešel do ulice a zpozoroval ji, jak stála uprostřed tiché prázdné ulice.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama