P.A. - 23. Plnění plánu

22. ledna 2010 v 19:09 | Shiroa |  Poslední Anděl

23. Plnění plánu
,,Takže…necháš je umřít?" zeptal se zdrceně. Tenúr přikývl. Jeho tvář vydala bolestný úsměv.
,,Ne, Tenúre," ozval se přísný hlas Agriany. Zanedlouho se objevila vedle Tenúra s vážným výrazem ve tváři. Pohledem ho probodávala.
,,Jsem Anděl, a Andělé pomáhají všem. Ne lidem, kteří z bezpečnosti nevyjdou v dešti-"
,,V mrholení," opravil ji se zaťatými zuby.
,,Ne, tak to nejde. Tenúre, jestli ti není líto všech mrtvých, které tvoje metoda, tvůj plán, zabije, nejsi hoden příslušnosti Strážce."
Tenúr uvolnil svůj obličej a v očích mu mihl záblesk lítosti a smutku, hlavně strachu.
,,Existuje lepší způsob, jak rozšířit protilátku všem lidem na této planetě. Voda."
,,Déšť je také voda," odvětil chladně Tenúr.
,,Mrholení," opravila ho a otočila se směrem ke světlu, kde zavřela oči. Ve světle se z ničeho nic začala tvořit díra, ve které byla vidět celá země. Pomocí myšlenky ní mohla Agriana jakkoliv otáčet, přibližovat, oddalovat.
,,Toto je Země. Má sedm kontinentů, na každém kontinentě žijí nějací lidé…Aspoň nějací. Každý k životu potřebuje jídlo a pití. Pití, voda. Když shromáždíme dostatek protilátky, zaměstnáme čisté lidi a ti budou pracovat ve vodárnách. Voda k pití, koupelí, surovina do vaření…Jestli to vyjde, protilátka se dostane do každého domovu vodovodem. Což znamená, že bude otázka času, kdy zapnou kohoutek. Jediný problém budou stále hrozící Acharové, takže lidi budeme muset hlídat novými Anděly. Musíme se dát do práce a hledat je. Jestli něco nechápeš, nebo budeš chtít obětovat lidi pro dobro jiných, posluž si, ale beze mě a bez protilátky."

Tenúr seděl v křesle s pootevřenou pusou. V duchu hledal odpovědi na tenhle plán, jestli vyjde a půjde. Nenašel žádnou závadu, žádný co když. Pomale kývl hlavou a díval se na Agrianu. Ta se usmála a stála bez hnutí.
,,Co?"
,,Co Co? Vstávejte a honem na zem, budeme letět a pročesávat celou planetu, ale nejdříve zkusíme Evropu. Bude to trvat několik dní, ale věřím, že budeme dostatečně rychlí. Ve vzduchu na nás nemůžou."
,,I já?" zeptal se Agoaro. Agriana tiše zavrčela.
,,Asi ne, asi si tu budeš jen tak lenošit…Jasně že jo, mazej!" křikal na něho a soustředila se na Pyrenejský poloostrov. V okamžiku se vznášela nad zemí a musela mávat křídly, aby nespadla dolů. Kousek od ní byl Agoaro a Tenúr, vznášeli se. Agriana od nich více doletěla a letěla dolů k zemi. Z měst na dívku doléhala negativní energie, ale z malých vesnic to bylo lepší. Však necítila nic, co by bylo tak silné, jako Samuel. Zavřela silně oči, ale i tak z nich ukápla slza. Nikdy nepřestane při pomyšlení na něho brečet.
Mezitím někde v Madridu, kde se hádaly omámení obchodníci, na ně jednoho z nich dokápla stříbrná slza. Obchodník se lekl, až poskočil, zatřepal hlavou a sáhl si po obličeji, kde se leskl flíček. Podíval se druhému omámenému obchodníku do tváře a začal se smát, běžet po ulicích domů. Cítil se radostně, ne jako po účincích Axotinu. Byl navždy čistý.
Agriana i z takové výšky ucítila radost, která všechno přehlušila. Usmála se a letěla dál.
Uběhly tři týdny. Agriana odpočívala v nekonečném světle a držela ruku na břiše. Vzpomínala. Každým dnem síla dítěte rostla, a jediná Agriana to cítila. Odpočívala a přemýšlela, co bude dál. Za tři týdny našli šest Andělů a přenesli je do Svitu, kde se objevili i jejich Strážci. Byly to tři dívky a tři kluci. Dva šestnáctiletý, dva osmnáctiletý, jeden devatenáctiletý a dvacetiletý. Každým dnen všechny pečlivě po jednom cvičila, a nejen při boji a léčení, ale také psychicky, připravovala je na všechnu bolest a strach, která nutí Anděly k vybouchnutí.
Ze světla se k ní přiblížila zrzatá dívka s hnědýma očima ze Skotska. Je osmnáctiletá, jmenuje se Andělským jménem Merea.
,,Jsem tu, můžeme cvičit?" zeptala se svým jemným hlasem.
,,Jasně," šeptla a zatřepala hlavou, aby se vrátila do reality. Vstala z křesla a soustředila se na nějakého Achara. Za ty tři týdny jich tolik zničila, že sama nevěděla kolik. Z jejích představ se vynořily dva muži, jeden z nich měl dlouhé vlasy po ramena, zatímco druhý krátké naježené. Pak se objevila i skupinka dětí s učitelkou. Merea zatím nic nedělala, Agriana totiž tvořila situaci. Pak to začalo. Děti šli temnou ulicí, s nimi i učitelka. Za nimi poskakovaly se smíchem dva Acharové. Jeden si vytáhl zpod pláště nůž a bodl jím učitelku. Ta spadla na zem. Pak se přiblížil k jednomu dítěti a-
Merea na něho zaútočila zezadu a poslala k zemi. Ještě pořád žil, však ne na dlouho. Druhý Achar si jí všiml a zaútočil, Merea se útoku úspěšně vyhnula a poslala světlý načervenalý proud, který ho trefil a proměnil v černý dým. Pak dorazila toho prvního a vrhla se k učitelce, kterou začala léčit bíločerveným světlem. Učitelka i děti však hned zmizli a kolem Merey bylo nekonečné světlo.
,,Vedla sis dobře, víc než dobře. Už s tebou cvičit nebudu, procvičuj s Atitou."
Merea přikývla. Atita je druhá osmnáctiletá. Má sice dlouhé černé vlasy a tmavé oči, pochází však z jedné chudé vesnice v Bulharsku. Vysílá hnědou sílu. Merea ještě předtím, než odešla, pozorovala Agrianu, která si s povzdechem sedla a dívala do prázdna.
,,Agriano, já..chci něco vědět," řekla a nehybně stála. Agriana bez toho, aby se otočila, či jenom zamrkala, odpověděla.
,,Co?"
,,Jde o to, že tě znám už přes dva týdny. A ani jednou se ze srdce neusměješ. Všechny Anděly trápí, proč nejsi veselá. Má to s to dočinění s Imarem? Jsi nejsilnější z nás a na hrudi ti leží břemena, která si nedokážeme představit. Čelila si nejvíce Acharům, jež si neumíme představit. Ale i tak by ses měla usmívat. Nikdo tě nezná natolik, aby mi řekl důvod. A Tenúr mlčí, Agoaro s nikým nikdy nepromluvil. Mám určitou teorii. Zemřel kvůli tobě Anděl, jemuž byl Agoaro Strážce? Ať už máš udělat mnoho práce, buď veselá, strašíš mě…Agriano."
Agriana konečně zvedla pohled do Mereiných očí a zarazila se. Chtěla už otevřít ústa a říct jí vše, co se jí stalo. Merea jí totiž jako jediná nejvíce přirostla k srdci. Nakonec vyslovila odpověď, která jí jako jediná přišla vhodná.
,,Až přijde čas, řeknu ti to."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama