Ti - 3. Na ramenu

30. ledna 2010 v 21:06 | Shiroa |  Tajemství intrik

3. Na ramenu
Cink!
Dvě rolničky zacinkaly v Raigiově ruce.
Rozhlížel se s vítězným úsměvem po okolí, odkud z trsů keřů a velkých stromů začali pomale přicházet na cvičiště jeho dva společníci. Hyuuga Dashimo a Ayougote Aliko. Měli nasupené výrazy.
"No super, ani jsem si s ním nezabojoval…" vzdychl dlouhovlasý ninja Dashimo a očkem přelétl po ležícím tělu Goroki-senseie. "Co teď bude? Navíc…získal si rolničky jen ty," dodal rozzlobeně.
"Já se nechci vrátit na akademii!" zaškemrala dívka a klesla k tělu na kolena, sklopila hlavu a vzdychala. Hatake Obito Raigi zacinkal rolničkami a zasmál se.

"Nikdo z vás nepůjde, samozřejmě," zachichtal. "Pracujeme jako tým. Nenechám vás ve štychu jenom pro nějaké pitomé zvonky. A je jedno, jaké mi dají příkazy. Ano, sice ve světě ninjů jsou ti, co porušují pravidla, považováni za odpad, ale ti, co opustí své přátele, jsou horší než odpad," pravil Raigi a nepřestával mít na ústech úsměv zakrytý maskou.
Dashimo se hořce zasmál a pohodil hlavou, natož jeho vlasy jako závoj vytvořili ve vzduchu lesklou vlnku.
"A tos vzal kde?"
Raigi se sekl. "Řekl mi to táta…" špitl, trošku sklesle, ale hned nato mu jeho nálada zase stoupla a pozornost se přenesla na ležícího senseie. Krev mu sice přestala téct, ale stále ji měl ani nezaschlou pod nosem.
"A co s ním?" poukázala na jounina Aliko a ďoubla do nehybného těla nohou.
"Ten se nevzbudí dlouhou dobu," poznamenal vesele bělovlasý ninja a mírně se nad Goroki-senseie naklonil, aby zhodnotil situaci.
"Máš pravdu," dodal Dashimo. Raigi na něj pohlédl, proč si toto myslí, a hned pochopil. Byakugan byl aktivovaný. Oko, které rozpozná tok chakry, dokáže najít body přívodů chakry a také vidí vše okolo sebe. A nejen to. Má svá tajemství a ta zůstanou navždy skrytá.
"Rád bych odešel, ale měli bychom čekat…jenže…" chytl se Raigi za břicho a snažil se aspoň trochu utlumit zakručení. Následovně se tento zvuk ozval i od Dashima a Aliko.
"Pojďme," řekl suše Dashimo a následován dalšími dvěma ninji odešli z tohoto tichého a klidného místa, zanechávajíc za sebou nehybné tělo, do rušného středu vesnice k obchodu zvaného Ichiraku ramen.
Trojčlenná skupinka procházela hlučnými ulicemi, jejichž hluk zastíral slabý zvuk cinkající rolničky při každém Raigiově kroku. Ať už mluvili starší lidé, nebo křičeli a hráli si na ninji malé děti, všude bylo živo. Sem tam se mihl nějaký chuunin nebo jounin, ale povolán na nějakou akci se vypařil s cílem kancelář a Hokage. Ale nic zvláštního. Konečně se dostali do ulice, kde je restaurace s ramenem. Pro ni symbolický je bílý papírový lampion s červeným názvem Ichiraku Ramen a také majitel tohoto krámu, Teuchi.
Trojička si zasedla na židle, Raigi na kraji, a objednala pokrm, celá vyhladovělá. Teuchi si je zvědavě prohlédl od hlavy až k patě a udiveně ze zeptal: "Copak jste neměli mít nějaké cvičení?"
Raigi usrkl vody a vesele se usmál.
"Ano, proč se ptáš?"
"Neměli byste být trochu…zašpinění? Vysílení? Nebo jste neprošli? Už tu obsluhuji přes dvacet let, takže vím o čem mluvím," zamyšleně pravil.
"Prošli," krátce odsekl Raigi a natahoval se k blížící se míse toho milovaného ramenu. Mísa se už blížila k hladovému chlapci, ale Teuchi natáhl ruku a tak společníka zastavil.
"Řekněte mi všechno," Teuchi šeptl vážně a prosebně, poté nechal, aby se mísa dostala ke všem třem.
"Itadakimasu!" zvolal Raigi a pustil se do jídla, avšak jedl dost opatrně, aby mu nikdo nedokázal nahlédnout do jeho pravé tváře, a za neuvěřitelnou dobu byl ramen pryč. To však nedokázalo zasytit ani jednoho z nich.
"Řeknu ti to, když nám dáš tři rameny gratis!"
Muž se zamyslel, poté přikývl a zvolal na svého společníka, aby udělal další porce na jeho účet. Raigi se spokojeně usmál, i když to přes masku nebylo vidět a zahrabal se v kapse, odkud vytáhl dvě cinkající rolničky.
"J-Jak?" zakoktal prodavač, jelikož se nenašel nikdo, kdo by ty zvonečky získal takovým způsobem - za krátkou dobu, bez nijakých vážných poškození a ještě k tomu bez nijakých náznaků, že by byl jejich sensei nablízku. On už tu je celý svůj život, prodal ramen nespočet ninjů, samotným Hokagům, takže ví, jak to tu v tomhle světě běží.
Hatake Obito Raigi se několikrát ohlédl, poté naklonil a šeptem prozradil svoji techniku.
"Použil jsem na něj Harem no jutsu!" špitl a v očích měl jiskřičku šibalství. Teuchi vytřeštil oči.
"Myslíš tu techniku Nanadaimeho? Naruta?" netušil, jestli se má smát, nebo divit se, každopádně nedokázal pochopit, jak se ta nestydatá Narutova technika dostala do rukou Kakashiho syna. Sám si pamatuje, jak ten malý ďábelský klučina jedl každý den v jeho restauraci, jak byl šťastný, když odmaturoval, vykládal o svých zážitcích…a vymýšlel dokonalejší a dokonalejší formy téhle techniky, stejně jako jeho mladší podobizna ve formě jounina Konohamara.
Raigi kývl.
"TA technika. Naučil mě ji sám Naruto-nii-san. Táta chodí často na mise a nemá na mě čas," říkal tiše a smutně, "ale Naruto na mě chodí dohlížet a učit techniky, jako třeba Harem, Kage bushin, Kuchiyose a různé," zvesela pravil a snažil se tak překrýt ten mírný smutek. Teuchi spokojeně kývl a podal jim další mísy ramenu. Ty se do nich dostaly coby dup.
"Jsem tak nedočkavá na naši první misi!" nadhodila po jídle při odpočívání Aliko. V tmavých očích jí to vesele hrálo a zaplněný žaludek jí povzbudil náladu.
"Ano, já také. Bude to zajímavé," špitl Dashimo a zadíval se na černou tečku na stole.
"To bude," ozval se za skupinkou známý a chladný hlas. Všichni vytřeštili oči a báli se otočit, ale odhodlali se. Za nimi stál Goroki-sensei.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 17. února 2010 v 12:11 | Reagovat

:D :D Zase sem měla pravdu, ale co ta holka?
Naruto a jeh harem no justu prostě vládne, Konohamaru Jounin, Rámen... Miluju tě! jen tak dál.. je to skvělý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama