Květen 2010

Neušlechtilý - Kapitola třetí

30. května 2010 v 15:00 | Shiroa |  Neušlechtilý
shiroa.blog.cz
Kapitola třetí
To určitě přinášejí jídlo. Nejspíš mám špatný pojem o čase. Nebo že by unesli další skupinku lidí? Marně, marně. Z krále kromě výkupného na jeho milenku Alžbětu, manželku Patricii, syna Biena a psa Herolda nic nevymačkáte. Teda tak to aspoň řekl on.
Kroky se přibližují, ale já se nedivím, vždyť vedle mě je prázdná cela, tak proč ji hned nezaplnit? Možná bych je ale mohl upozornit na ten detail ohledně královy šetřivosti. Snad mi nevěnují další zmlácení a zkopání, na tohle nemám náladu.
Tak, už by za chvíli měli procházet kolem té vedlejší cely. Teď by měli otevírat, ale proč to nedělají?
Vyskočím na nohy, rozespalý a oslabený, abych prokoukl skrz okno na dvířka od sousedního místečka. Ale nic. Kroky se ozvaly, však nezpomalily. Zpomalily až před mými dvířky. Před mojí celou. Otevírají se. Přišli mě zabít? Pohřbít zaživa? Zastavil se mi dech. Tři muži, stejné oblečení, stejný úkol, a já. Tři muži, prostí, vojáci v kostýmu, jaký nosili i minulí návštěvníci a lidé pracující pod králem.
"Pojď s námi," rozkázal bez přízvuku ani jakéhokoliv změnění hlasu jeden z vojáků. Zacouval jsem. Sakra, o co se pokoušejí?
"Pojď, jsi volný," pravil znova stejným stylem, až mě znělo vše úplně bez rozdílů. Měl jsem chuť se smát. Volný, říkají? Odkdy? Jak? Si dělají srandu, ne?

0.5 - Volání po svobodě

29. května 2010 v 17:45 | Shiroa |  Designy blogu
Název: Volání po svobodě
Datum: 29.5.
Spokojenost: 60%
Poznámky: Při naražení na tento pict jsme si řekla, ten musím mít na dessu. Ale nějak nemám náladu se s ním piplat, proto je to tak jednoduché a dnas se vám do zobrazuje dobře...
Náhled:


28.5. - MO jedééé!!! :-D

28. května 2010 v 10:11 | Shiroa |  Diary
Akaku akaku akaku...
Kéž bych věděla, co to znamená. Po včerejším záchvatu jsem si myslela, že se takový velký záchvat MO neobjeví, ale, stalo se. A proč? Dnes jsem vstala v šest, kvůli oční. Konečně sjem si vybrala brýle, ale já jsme pochybující s nízkým sebevědomým, a tak nevím, jestli ladí k mému kulatému obličeji, kulatému bambulovému nosu, nízkému čelu a prostě...jéjde... no, to je jedno. prostě sjem vyrazila a jela za mamkou do práce (pracuje v budově vedle budovy s očním) ale protože sjem přijela jaksi dříve, tak sjem se rozhodla projít po Veveří (takže už ta ulice není anonymní:-D) a tak sjem šla...nejdříve po jedné straně, pak přesla kolem Masarykovy univerzity - fylozofické fakulty a šla dál...předemnou štítek, knihkupectví specializované na sci-fi a fantasy žánry. Kouknu do výlohy, kde mě bodá do očí Warcraft a jiné Draginské povídky a- ..... moje srdce úúúplně poskočí. Co tam bylo? ha? .... odfotila sjem si to a se smíchem šla zpět, pak sjem šli do čekárny na očí a já se celou dobu chechtala a kukala na tapetu mého mobilu, kde je ta fotka.... vedle mamky seděl jeden borec... no sjem zvědavá, co si o mě myslel:-D A pak jsme šla do tý ordinace bo co, sedla si a čekala, kdy mi sestřička dá takové divné brýle s nsazovacími sklíčky, aby zjistili, jaké dioptrie mi můžou dát. Přes místnost stála jiná doktorka...a  vtý době se mi chtělo tak moc smát, vůbec nevím proč, z čeho...:-D :-D prostě moc, jako.... Jinak z tří a tří a půlek mám jedna a jedna a čtvrt. Dost dobrý, ne? :-) :-) Pak sjem se stavila v tom obchodě, kde mají Jackson tašku a jsem zklamaná. To ej tak tenká, nevypadá moc trvanlivě...ale je krásná, mají i hnědou a pak fialovou barvu. mno nic... tak já jdu poslouchat stále dokola mých 8 songů od On/Off (s nima pořádně štvu, co:-D :-D)...P.S.10:37: Tak nic, našla jsem další úžasnou bishounenskou, korejskou a velkou skupinu Super junior.... :-D Mě hrabe....
Tak, a co jsem vůbec viděla? Co způsobilo záchvat magorické obseze? ......
Tohle:
*chvilka napětí*

Neušlechtilý - Kapitola druhá

20. května 2010 v 15:00 | Shiroa |  Neušlechtilý
shiroa.blog.cz

Kapitola druhá
Nevýhoda v tomto prostředí je, že když se vzbudíte, nikdy netušíte, jak dlouho jste spali. Avšak dnes jsem se cítil, že moc dlouho ne. Ne že bych byl unavený, ale spíše proto, že jsem i přál vstát co nejdříve, dozvědět se, že to nebyl jenom sen a povídat si dál. Ať už byla pravá povaha prince jakákoliv, měl jsem příjemný pocit důvěry a ta se rozestupovala po celém těle až do konečků prstů. Proto jsem vyskočil na nohy a přispěchal tiše k okýnku, abych zjistil jeho stav. Stále spal. Nedivím se. Po takovém dni, po takové události, pořádný spánek si zasloužil.
Ležel na několika vrstvách deky a zakrytý také nebyl jenom jednou. Musí mu být opravdová zima, větší než mě, než člověku, jenž prožil život venku pod širým nebem a v jakémkoliv počasí. Opřel jsem se rukama o okýnko a pozoroval jeho spící obličej. Nějak si uvědomuji, že když teď tu je on, nevnímám puch okolí, ani tu hnusnou vlhkost. Jenom vlastní myšlenky, jeho slova a tvář, jenž teď měla zavřené oči a rty zkroucené do úsměvu. Je poznat, že tohle je princ, že má v sobě ušlechtilou krev, protože takhle jsem neviděl spát nikoho. Dětská pokožka se v místě lících zbarvovala do růžova… tomu říkám spánek.

Úvaha - Co je po smrti?

15. května 2010 v 13:30 | Shiroa |  Jednorázovky
Tak, tohle mám jako úvahu do školy...ej, to zase bude...:-D Místo zamyšlením je to spíše hromada (hromada a směť jsou moje oblíbená slůvka) náboženských faktů....:-D :-D

Světlo

15. května 2010 v 12:44 | Shiroa |  Poezie
Po delší době další poezijní blábol:-D Aneb když je potřebná nálada, vznikají prapodivné věci...
Tato amatérská blbost bez děje nemá absolutně žádnou skrytou myšlenku, žádnou souvislost, je to spíše směť nějakých blbě rýmujících se věcí... doslova:-D

Črtky měsíc květen, červen

12. května 2010 v 7:28 | Shiroa |  Traditional Art
Črtky od nejnovější po nejstarší:

Ti - 25. Pravda vyjde najevo

11. května 2010 v 15:00 | Shiroa |  Tajemství intrik
shiroa.blog.cz

25. Pravda vyjde najevo
"Tak jsme tu všichni(-ttebayo)," vypustil ze svých úst velevážený Hokage a přemýšlivě si složil dlaně k sobě a před tvář, opřené lokty o stůl. "Řešíme tu případ, který se stal za poslední dobu počínaje uvedením týmu Goroki-senseie na plnění misí jako plnohodnotné ninji."
Sakura se podezřívavě podívala na Naruta, nemohla pochopit, kde vzal tu svoji slovní zásobu a spisovnou řeč. Nepřestával ji udivovat.
"Takže, začneme od začátku. Uváděli jste nějaká podezření, kde nabírá chakru a nové techniky, že? Pak to s tím viditelným klonem…"
"Poprvé použila svoji techniku na získání nových jutsu při naší první misi s kapitánem Yamatem," vkročil do řeči Dashimo. Měl chuť se vyzpovídat, vše říct i do toho nejmenšího detailu.
"Ano, to vím. Ale poté už neodešla, že ne? Akorát ta událost s tím vypařováním vody ve sprše-"
"Zkoušela vodní klony," vyhrkl hned Dahsimo. Potřeboval vše říct a bylo mu jedno, že každý ví, o co se tehdy jednalo.

Neušlechtilý - Kapitola první

10. května 2010 v 15:00 | Shiroa |  Neušlechtilý
shiroa.blog.cz
Kapitola první
Cítím puch. Stále stejný puch. Stále stejná vlhkost, stále stejné místo. Stejný přídavek jídla a pití za den, stejní věznitelé, stejný vězenci. Jediné dvě věci, co se mění je moje váha a doba, kterou tu už jsem. Z těch malých porcí se ani nejchudobnější člověk jako já nenají, natož aby měl aspoň trochu přibrat. Proto mi kůže obepíná kosti, svaly se scvrkávají a šlachy nedobrovolně vystupují. Už nemám ani minimum tuku, ani svalové hmoty. Z mé dříve dobré postavy jsem se změnil na žijící mrtvolu. A nejspíš tu také zemřu. Zemřu jako jiní lidé, co tu v tomto chladu jsou. Co čekají na osvoboditele, i když se žádný neobjeví. Zemřeme. Umřeme jako můj bývalý soused sedící v cele vedle mě. Před týdnem ho vynesli, ale stále tu celu nezaplnili.
Smrdí to tu. Tak tomu je pořád, ale můj nos si nedokáže ani po takové dlouhé době zvyknout. Sedím schoulený na staré potrhané dece položené na kamenné zemi, abychom měl místo na spaní a netáhla na mě zima, a dívám se na postavenou zeď - přepážku - mezi mojí a vedlejší celou, jež je spojuje jenom okýnko s mřížemi. Zeď je i ze strany, kde jsou osvobozující vrata. Vrata, jejich klíč by mě zachránil. Mají jenom jedno malinké okýnko, zamřížované, jehož mříže zvenku vždy zvednou a podají mi tu malou porci jídla. Z dalších dvou stran už je přírodní kámen. Nikde není nic, čím bych viděl slunce, oblohu, zelené pastviny, ani veselý život na dědině. To je další důvod, proč má pokožka, stále ještě hebká, ztratila všechnu barvu.

Neušlechtilý - Úvodek

9. května 2010 v 20:40 | Shiroa |  Neušlechtilý
shiroa.blog.cz
Jsou tři typy lidí ohledně názorů o Boys Love... První to zavrhují jako nepřípustné. Druzí v tom vidí jenom bezrizikový sex. Třetí soucítí s problémy a komplikacemi dvou mužů, kterí bez sebe nemůžou žít. A mezi ty třetí patřím. A právě pro třetí skupinku je věnována tahle povídka plná romantiky a léček nastražující lidé, kteří nepřejí zakázané ovoce.
Sledujte příběh dvou rozdílných chlapců, v rozdílných vrstvách, v kruté historické zemi nazývané Horatio.

Wuah, teď pár mých klábosů.... Už to mám dopsaný. Skončilo to tak, jaké jsme měla "vidění"... a to se mi líbí:-D Jinak něco o příběhu... je to moje první Sh-ai, taže:-D mno, snažila jsem se nechodit moc do detailů, zakrývat věci slovami. To je jendo. Je to jak romeo a Julie, nebo mi to aspoň připadá:-D jinák.... až se na scéně objeví princezna, nedivte s ejménem, vážně mě nic nenapadlo, než japonsky miluji nebo mám rád, a to Ski da-yo.... nebo to tak aspoň říkají v Loveless....jéje. Jinak vize černovlasého sluhy jsem měla už před shlédnutí Kuroshitsuji, taže mě vadí, když zadám Waiter nebo Butler do DA a vyjede mi samej Sebi. Naštěstí asik dlooouho předtím jsem našla jeden pict, který mi hned padl do oka. Teď ještě k příběhu... bavilo mě psát v minulosti, v historii jakési nenzámé země, abych nemusela uvádět pravdivé krále atd..:-D Původně to mohlo, říkám jenom mohlo, být v součastnosti, ale já bych se nemohla vžít do dnešního puberťáka a jeho pocitů při myšlence: "Ty voe, já jsme buzík?" :-D :-D Jinak i dlouho po dopsání jsme nemohla přijít na název této povídky...vážně ne. Dokonce i když jsme psala tyhle slova jako úvod... Snad něco vymyslím. Ještě předtím, než toto zveřejním:-D Snad jako...mno... vím, že to není váš šálek kávy, tahle romantická splácanina, celkově je bez děje, to přiznávám, přijde mi vážně jako Romeo a Julie... :-D :-D Hej ale vážně.... tam se sice aspoň párkrát poperou, u mě jen žena mlátí s chlapem nebo jeden kopl druhýho do břicha, také se tam objeví vyhrožující babizna...jáj, co mě nenapadá:-D :-D Mno...ale aspoň neco, co jsem měla chuť psát, u čeho jsem měla takové vize, jako v některých pasáží Ti...i tady se však naskytli jakési chvilky ticha, aneb nuda a nuda... no, je to nudný...ale kdo si toho všimne? (trapná poznámka)....mno.... nečtěte to všichni - mysleno upřímně. A když se do toho vrhnete, připravte si hodně inzulinu a prázdný neděravý kýbl... :-D
P.S.: Nevím proč, za tu povídku s ela estydím (i když to za všechny), a přeci se mi líbí...víte o tom, že se mi strašně dobře píše v první osobě mužského rodu? :-D :-D
Takže...už mám vše nachystané. Nakonec bude sedm kapitol. Sedm hodně dlouhých kapitol. Sedm kapitol požírající 48 stránek ve wordu v písmu Times New Roman velikosti 14... Strašně mi to přijde jako nějaké OVA, bo co:-D :-D Já vím, nenormální:-D mno nic jako...budu se je snažit zveřejˇňovat s větším odstupem, když už je tak málo a tak dlouhé...:-)

Ti - 24. Poslední energie života

8. května 2010 v 15:00 | Shiroa |  Tajemství intrik
shiroa.blog.cz

24. Poslední energie života
"Tak Raigi, rozluč se se svým zrakem, s fushiganem a také svým životem. Nic z toho už nikdy nepotkáš, nepocítíš," škodolibě a výsměšně zašeptala u Raigiho ucha a pak se pomalu připravovala k transplantaci. Její ruka naplněná chakrou medika se blížila pomale, vychutnávala si každý okamžik, k Raigiho oku. Měl zavřené oči, nechtěl vidět její úšklebek, její pohled šílenosti, její celkovou tvář, chtěl myslet na něco dobrého, na něco, co překoná tu nadcházející bolest. Myslel na svého otce. Na těch málo chvilek, které s ním mohl strávit. Kdyby tak ninjové nebyli, nemuselo být tohle trápení, ale zase na druhou stranu, díky světu a pravidlům ninjů je tím, čím je, a nikým jiným být nechce. Jenom touží si užívat dětství a rodiny o trošku více.
Cítil tep a teplo vycházející z ruky, která se přibližovala k jeho tváři. Vážně vše probíhá tak pomale? Ne, to se mu jen zdá. To jenom poslední chvilky jsou tak pomalé, aby člověk mohl přemýšlet. Také proto se říká, že člověku přeběhl hlavou celý jeho život jako na filmovém plátně. To je tím dostatkem času, tím časem, jenž by mnoho lidí rádo urychlilo. Tak honem!

Ti - 23. Boj vůle a moci

3. května 2010 v 15:00 | Shiroa |  Tajemství intrik
Na můj vkus dlouhý díl zaznamenávající boj dvou soupeřů... Kdo vyhraje? Kdo klesne? Je vůbec boj rovnocenný?
shiroa.blog.cz
23. Boj vůle a moci
Jak oheň ustával, pomalu se odkrývali jednotlivé části dívčina těla bez jakéhokoliv narušení, jenom načernalá od kouře.
Co je zas tohle? problesklo mladíkovi hlavou a pozoroval, že sice její tělo byla začouděné, neměla nijakou popáleninu. Špičky trojúhelníků v fushiganu se spojili do středu a viděl lépe fungování této techniky, zároveň si k tomu spojil pečetě, které vytvořila těsně předtím, než ji zabalil oheň…Vyskytly se tam pečetě pro doton, což znamená, že to má původ v zemním živlu. Ale dál? Že by to byla ta méně známá technika kamenné kůže? Vše by do toho zapadalo.
Sakra, vím o co se snaží, ale já nemohu nechat vyčerpat svoji veškerou chakru! Křikl Raigi ve svém nitru a snažil s přijít na plán, jak prorazit všechny její známá i neznámá esa. Bylo by možné nechat obmotat hady její ruce, aby je nemohla složit na další pečetě, ale využila by větrného štítu a hady roztrhala. Kdyby použil ohnivou techniku, volná by znovu vytvořila tohle jutsu. Kdyby ji stáhl do země, proměnila by se v hlínu a jednoduše se z toho dostala, stejně jako předtím. Chidori by mohl použít na ni v této podobě, ale jestliže bude rychlá a vytvoří znovu ten štít, zbytečně přijde o další chakru. A při obyčejném boji na ostří nožů se bude vždy pokoušet proměnit to v závod o nejlepší jutsu. Je jak v začarovaném kruhu, nezbývá nic jiného, než riskovat či přemýšlet dál.
Pak tu byla další možnost, na kterou se upnul. Neútočit, pouze se bránit. Předvídání útoků fushiganem a případné uskočení, odražený nebo zadání chakry mu také pomůže. Na to se spolehl.

0.4 - The strongest bond

1. května 2010 v 22:26 | Shiroa |  Designy blogu
Název: The strongest bond
Datum:1.5.
Spokojenost: 75%
Poznámky: Jak sjem říkala, že bych ten pict chtěla použít na dess, tak sjem také vykonala:-D Samozřejmě je tam mnoho změn a moc v ladění pozadí a přidávání textur jsem se nepiplala, to sjem prostě já. Taže je to jednoduché, s menším popiskem a snad se vám zobrazuje jak mě..:-)
Náhled: