Listopad 2012

Výkřik do ticha

26. listopadu 2012 v 16:43 | Nishi |  Poezie
Ani mě původně nenapadlo, že by to bylo k TT. Ale pak, když jsem přemýšlela nad názvem, oči mi blikly na téma týdne. Někdo tam tu samotu nenajde. To je jasné. Samota je něco, co si zaslouží obsáhlý článek, ať už myšlenkami, nějakým tajemným motivem v povídce nebo stručný a výstižný popis ve veršících. Což se o tomhle říct nedá. Prostě samota by z toho měla sršet.
Možná bych to mohla nazvat jako Únava, Beznaděj, ale... ona ta samota s tím má hodně společného. Možná ne v obsahu, ale za oponou.
Není to žádný um a napadlo mě to jen náhle, nekonečný výpis myšlenek v naprostém nesouvislém zmatku. It's not my style.
A já du odpočívat, možná usnu s atlasem v ruce. Už to vážně chce ty prázdniny...
(až teď jsem si uvědomila, že slovo "samota" je v tom obsaženo... to jsem vážně nevěděla! :D)

A je to tu zas,
a zas
a znova
a má ruka
nepopsaná
a sklání se níž
a níž
čím dál tím spíš
Otevírá se jak nová
není to jen věta strohá
druhá
pouhá
samotou se vzdmouvá
A už zas mě bolí hlava
a ta strava
a pěna uvnitř ní
a nic nevidím
a proplouvám
jak se dá
a zdá
celá je mdlá
a jen má.

B1A4 - In the wind

16. listopadu 2012 v 22:17 | Nishi |  B1A4

Hem.. po dlouhém čekání (album mělo vyjít 12., ale vyšlo až o hodně hodin později, což znamená brzo ráno, a MV taky vyšlo později, než mělo... aspoň hodinově později :D) jsem se dočkala a jsem více než spokojená. B1A4 vydalo v pořadí 3. minialbum a přeneslo se z jejich cute image do dospělejšího, odpovídající jejich věku (fyzického. Psychicky... no, nevím :D).
Dojmy? V celém článku ;) :)
(upozorňení: kritiku zde nenajdete! zajděte si pro ni k haterům :P) *B1A4 biased*

Susi

11. listopadu 2012 v 11:13 | Nishi |  Traditional Art
Kamarádka bude mít narozky a napadlo mě (ne náhodou), že bych jí mohla udělat portrét. Včera jsem se konečně na to vrhla a jak to dopadlo, v c.č.

Listí + Vampire prosecutor

11. listopadu 2012 v 10:47 | Nishi |  Traditional Art
Em... do jednoho článku skloubím dva nevelké výtvory; skica listí, kdy jsem o prázdninách přes hodinu mrzla v parčíku a pak Vampire prosecutor, můj strejda (počkat, strejda... ne, to zas není aby byl můj strejda. Ale bratrů už mám, 2 manžely taky a děti taky... hm, tak budeš zase můj bratranec, no), Min Tae Yeon, úžasný upír-vyšetřovatel.

B1A4 - Try to walk teasers

8. listopadu 2012 v 21:18 | Nishi |  B1A4

Jo, jedna z mála věcí, která mi poslední dobou zaručeně vyčarovává úsměv na tváři, jsou teasery B1A4 na nové mini album In the wind. Kouzelné, fantastické a uklidňující teasery.

Samozřejmě, před týdnem či dvěma vydali japonské album "1", které obsahovalo spoustu úžasných nových písní (a nejvíc jsem si zamilovala Beautiful Lie... prostě srdcovka!) a v posledním měsíci vyšlo spoustu songů a alb různých kpopových hvězd, ale od Stop Girl a Nilili Mambo mě nic nechytlo, spíš mě B.A.P zklamalo a další věci nechytly moji pozornost tak, abych se prostě tomu věnovala. Vždyť jsem si nestáhla ani Ice Cream od Hyuny, ani nic dalšího. A také mi nic nechybí. Mám to, co chci, a raději dávám přednost starším písním, než vyhledávat nejnovější "bomby". Jako by nebylo těch 600 písní v mým mobilu dostatečných...

Každopádně, B1A4 je pro mě skupina no.1. Není nejlepší a debutovali před rokem a půl (21.4.2011 nebo nějak tak (upřímně, první půlrok roku 2011 byl pro mě z hlediska kpopu asi takový nejveselejší, nebo spíš nejpříjemnější), a prostě... zamilovala jsem se do nich jako nikdy do jiné skupiny. Jsou jako já. A pořád nemůžu zapomenou, jakou oporou mi byli při přijetí na školu. Dokonce vím, co v to vystoupení měli na sobě :) Modré lesklé outfity.

Ehm. Sice mě mrzí dost věcí, jako jejich velice nabytý program (Baro v rádiích, San-Baro-CNU v Immortal song, právě skončilo Hello baby a vždyť vydali japonské album a neustálé létání z Koreje do Japonska je dost vysilující) nebo to, že strašně moc bych chtěla, aby vyhráli, ale... nevím... jsem šťastná, že mají comeback a já můžu zase sledovat jejich každé vystoupení plné energie, kterou vyzařují, ať už zpívají cokoliv :)

Konečně se dostávám k teaserům a k albumu. Mají podle mě zase něčím originální koncept. Není to zveřejňování fotek jako jiné skupiny, ale ty videa... jsou kouzelné. Nejsou taneční, nejsou plné svalů a sexy bad boys pohledů, jak si sahaj na rty a kdo ví co ještě. Dokonce ani nemáte možnost spatřit jejich obličeje. Všechno je soustředěno na vyjádření té... melancholie?, přírody, extravagantních outfitů zapadajících nějakých způsobem do krajiny. A podkladová hudba je také úžasná. Dokážu zavřít oči a představit si spoustu věcí... vždyť jenom na intro jsem hleděla víc jak pět minut, pořád se mi na oficiální stránce spouštělo dokola a dokola a já si představovala, že jsem v té krajině, že se to stéblo ohébá o mě a že vítr hučí do mých uší.

Je to sice změna. Obrovská změna od typických B1A4, jaké si je pamatují všichni ostatní (cute boys, kteří nejsou hudebně nadaní... protože nedokáží překousnou fakt, že zpívat umí, že jsou originální a jako jedna z opravdu mála si svoje písně i skládají, což prostě jiní nedokáží ocenit). Možná to nebude barevná a veselá písnička s nakažlivou choreografií a možná nebudou mít pastelové zábavné MV, ale mě to nevadí. Bude to podle mě ještě příjemnější než Baby I'm Sorry a těším se na to. Nevadí mi, jaký budou mít koncept. Už jsem si zvykla, že ať mají koncept jakýkoliv, jakkoliv temný (i když u nich to vážně nejde :DDD), jsou to pořád mí retardíci, můj vážný perfekcionista halbae Jinyoung, můj přespříliš mluvný a aktivní princess squirrel Baro, můj super-šílený výbušný cute duckie Sandeul, můj pomalý don't-know-what-to-do bear CNU a můj veselý inteligentní a laskavý puppy Channie. Ať je koncept jakýkoliv, jsou to stále oni. A to mi stačí.

Tak a teď už opravdu k teaserům. (na oficiální stránce se na ně můžete podívat přes celou obrazovku :))

Dortík č. 2

7. listopadu 2012 v 21:23 | Nishi |  Traditional Art
Už když jsme dělali dort na výročí, věděla jsem, že to není konec. Mamčiny narozeniny se blížily každým coulem a dneska byl zas den, kdy jsem lítala sem a tam chvilku míchala krém a další zas lítala po obchodech a pak zas mazala a pak zas ujídala :D
Mamka má dnes narozeniny a my jsme jí upekly dortíček :)

Já sním...

5. listopadu 2012 v 21:31 | Nishi |  Diary
(titulek článku mě napadl vzhledem k písni, která se mi na poslední chvíli vloudila do hlavy - I Dream by 15&)
Poslední dny a týdny se tak vlečou a ubíhají, jsou jako mračna. Díváme se na ně a stojí, a najednou jsou úplně jinak uskupená. Za poslední dny a týdny jsem už zase nedělala nic jinýho, než se šprtala. Teda, minulý týden jsem měla opravdu namále a dneska také. A zítra budu mít zas. PRÁZDNINY! Dejte mi je a já budu skákat na jedné noze v oblečku králíčka alá Bridget Jonesová! Pře-gangnam-stajluju celou ulici od české až na hlavas! Ale dejte mi PRÁZNDNINY!
Prosím.
:D
(už mě nebaví budit se s panikou v noci na sobotu)
...
Za tu dobu mě napadla spousta filosofických myšlenek, ale taky jsem je už zapomněla, takže... :D
A došla mi a přečetla jsem Hladová přání. Tyjo. Obdivuju ten svět, i charakter postav (jen si vždy zasednu na ty nemohoucí holčičky :D). A musím uznat, že přeci jen můj Feroušek je jiný než podle představy, kterou ta kniha přinesla do mé mysli. Je moc tvrdý. Ale našla bych i pár scén, ve kterých by se přesně tak tvářil.
Každopádně mě to donutilo k zamyšelní, co by se stalo, kdyby můj Alda (ten nafoukanec, ufňukanec, namyšlenec, naivnec, ale prostě můj :D) se setkal s Ferkem a se Zoranou. A i když toho má s Ferkem spoustu společného (teď, když vím, jak je Femorian .. ehm... zajímavý, zdrobnělinek a přezdívek se už nezbaví, ať pokrucují jeho jméno jakkoliv :D), tak by si s ním třeba nejspš vůbec nerozumněl, naopak se Zoranou by si v pohodě dal i skleničku... i když pije jenom ananasový koktejl.

No, když už jsme u něj, rozhodla jsem se překopat celý základy, všechno si upřesnit, sepsat dějovou linii a její pokračování a ... vypadá to, že se konce asi už nedočká -.-
Nevadí. (jak nevadí? VADÍ!)
Jo, ale to se jen zdá, že mě chytla psací nálada. Jediný, co poslední dobou píšu, jsou texty v němčině (jako třeba ten přes půlku A5 (na mě rekord, lidi!) a zítra mě čeká ortel před rodilým mluvčím, jak moc si mizerně počínám nebo naopak, jestli na mě není moc dobrý... jenže ono je něco jinýho psát, něco jinýho psát a mít nápad a něco jinýho psát, mít nápad a slovníček + gramatické slovosledné pomůcky po ruce.

Jo, a snad bych se už mohla dokopat k udělání portrétu mé kámošky a snad se do konce týdne dočkáte ještě dvou překvapení (dvou minimálně ;) )
Radši si sežeňtě medovník. Nebo perník. A nebo Streuselschnecky :D

Aufwiedersehen und gute Nacht! :)