Leden 2013

Castiel sestoupil na papír

27. ledna 2013 v 11:30 | Nishi |  Traditional Art
Nebo tomu můžu říkat třetí (v závorce čtvrtý, ale nikdo kromě mě nemůže vědět proč) Castiel stvořen mojí rukou. A tentokrát podle předlohy.

Abych řekla, moje výtvory nevirtuální bych mohla seřadit hned na několik typů.
První - črtky. Bez předlohy, prostě čmrkance, které jednou za čas vypadají k světu víc než obvykle. Buď v sešitech, na samostatných papírech, na stolech.
Pak pokročilé črtky, podle předlohy, poloviční výtvory. Buď jsou to hlavy, někdy si s nimi pohraju více, někdy méně, ale vždy je jasné, že do této kategorie spadají, jelikož jsou nakresleny na měkkém papíru a kreslím je s mobilem nebo hračičkou v ruce; v obýváku nebo v kuchyni a používajíc atlas jako podložku.
Pak velké kresby - na tvrdém papíře. Ty kreslím zásadně ve svém pokojíčku s odhrnutým monitorem, aby mi nestínil a nebo zřídkavě v kuchyni, s vytisknutou předlohou. Ale tak kreslím v případech, že se jedná o dárek, nebo mě to napadne. Většinou jsem líná si vzít tvrdý papír, protože vím že je to "důležitější", a proto kreslím na měkký, ačkoliv stejně "kvalitně" (jednoduše si řeknu: udělám hustou kresbu Case, ale proč bych to měla dělat na tvrdý výkres, vždyť to je jedno, stejně to skončí založené ve sloze...)
Bramborové umění ... když se ve skole nudím...
No a pak malby... :D eh... tu kategorii bych asi s těmi pěti výtvory ani neměla otevírat :D

No, a tento Cas patří do druhé kategorie. Pěkně na atlásku, který je dost zašedlý od dřívějších kreseb tužkou, v obýváku při nějakých kriminálních seriálech, s tabláskem vedle..
A mamka: To je někdo od vás ze třídy?
Já *kuká se na toho skoro čtyřicetiletýho chlápka* *natočí hračičku na mamku*: myslíš že tenhle stařík je můj spolužák?
Mamka *nejspíš snaha svoji chybu napravit*: já myslela nějaký učitel.
Já: Myslíš že bych kreslila učitele?
....
Ale mít Case jako učitele.... Chápejte... Castiela.... :D (je zvláštní jak člověk může mít rád fiktivní postavu, ale už reálného herce ne... :D)

Castiel in prison of my laziness

25. ledna 2013 v 16:38 | Nishi |  Traditional Art
Dva črtky, abych oživila přední stránku blogu a archiv, který za měsíc leden doteď sčítal pouze jeden článek.
Proč to jde s články hezky řečeno do háje?
Odpověď je jendoduchá. Jsem příliš líná, nechce se mi nic dělat a proto místo toho, abych sem s něčím pěkným přispěla, sedím, v ruce držím hračku a obhlížím novinky, sleduju Supernatural (už dávno shédnuté díly), občas překládám, zřídka se učím...
Mohla bych si stěžovat. Mohla bych sem psát své pocity lhostejnosti/zklamanosti z toho, jak poslední dobou nedobrovolně projíždím školu. A divný je můj pocit, že bych to lépe nesvedla a i tak takhle dopadám. Ale ještě že existuje biologie a tužka:) Každopádně bych toho mohla napsat spousta. Ale už dávno jsem se rozhodla, že si to přece jen nechám pro sebe, že stěžovat si nemá cenu a je to jen snůška nárazových keců. No, občasné amateur veršíky si občas někam zapíšu a někdy zase hodím sem. A moje výtvory také. Jenže k lenosti se přičítá i zřídkavé vážně kreslení a malba...? k té se také vrátím zas za uherský rok. Není motivu, pláten však dostatek. Napadl mě šedo-fialový set, ale nemám dostatečně velikosti, které by do setu ladily.
Cítím se divně, stalkuje mě holub... -.-
Hledám něco duchaplného a nedaří se mi to najít.
Prozatím teda dva slíbené amateur črty-skice-kresbičky anděla Castiela ze Supernatural, ale neslibuju podobnost, jelikož předloha byla pouze v mé hlavě...
Ale abych řekla, Castiel se kreslí dobře, jeho rysy jsou tak nějak vystihující a je poznat více, že je to on, narozdíl od Deana nebo Sama (Dean je sice pro mě největší hrdina a Destiel is a Destiny, zvládnu z hlavy jen Castiela :D)
Ale kreslení z hlavy stejně zatím není nic pro mě, i když si myslím, že je svobodnější... :DD
...
Asi bych je sem ale neměla dávat... no a co že nejsou dobré, aspoň něco! :D

B1A4 skoro-sketches

4. ledna 2013 v 14:11 | Nishi |  Traditional Art
Tak, B1A4 měli před měsícem koncerty a já se zase často nudila, takže jsem vzala do ruky tužku a črtala jsem podle fotek v mobilu, dokud nezvniklo toto :D
No, a sice jsem znetvořila Channieho nejúžasnější úsměv, jaký jsem od něj viděla, a taky jsem Jinyoungovi trošku uhla pusou, takže ju má nakřivo... To je asi vše, co k tomu řeknu :)