Duben 2013

Řekl jsem sbohem

30. dubna 2013 v 18:58 | Nishi |  Jednorázovky
Přemýšlela jsem nad spoustou námětů, postavami, a nějak mě napadla jednorázovka s nápadem, který se mi opravdu líbil... :D tak to tu je :)

Garus

28. dubna 2013 v 15:32 | Nishi |  Digital Art
*tlesk tlesk tlesk*
Po opravdu, ale opravdu dlouhé době jsem chytla do ruky pero od tabletu a začala něco tvořit. Šance, že se mi to podaří, byla velice nízka. No přesto jsem na svůj výsledek tak pyšná :D
To, kdo nebo co Garus je, není podstatné, jelikož se mu to vůbec nepodobá a z tuláka vznikl gentleman éry průmyslové evoluce v Anglii.
Ty brďo, ale ono to je hustý!! :DD (skáče do stropu)
Jde totiž o pár hlavních věcí. Když se snažím snažit se, všechno pak trvá dlouze a skončím třeba až k večeru a s výsledkem, který tomu času hoden vůbec není. (viz zlatý drak a skoro celá galerie Digital Art). A ještě k tomu experimenty s barvami také nejsou moje světlá stránka. A přesto... nemůžu uvěřit... jsem udělala něco jako je tohle!
A to modré světlo, i které jsem se pokoušela už tolikrát v mé tvůcovské historii a teď...
Samozřejmě, oblečení do mých úspěchů moc nepočítám, dokonce i pozadí je lepší, ale ten obličej! Ten nos a jeho tvář natočená nám... *zamilovala se*
Je vidět, že jsem to dodělala před půl hodinou :D
Dobře, nemel Nikol, protože za chvíli tam najdeš (dalších) tucet chyb, takže už konečně vlož tu fotku do celého článku a bude to...
No, a teď se učit matematiku! :)

Jensen Ackles & Misha Collins

28. dubna 2013 v 15:20 | Nishi |  Traditional Art
Aneb Dean Winchester a Castiel (ale pozor, ne Destiel! :D)
Obě kresby jsou si podobné ve dvou bodech.
1) styl alá rychlo-skeč
2) nepovedené a to hlavně kvůli rtům, které nějak deformují celý výsledek... i když u Deana to mohou být i čelisti. :D
No, proto jsem Case ještě sem nedala, ale až teď, když už mám nějakého parťáka, s nímž může sdílet ve článku :D
Case jsem navíc dělala v dvouhodinovce těláku, jelikož se mi poštěstilo mít dobrou záminku k necvičení :D a Deana jsem začala rychle dělat v pátek před biologií a zemákem, ale i velká většina dodělaná doma už nezachránila celkový výsledek. Ale naštěstí mě to neštěv tolik, abych to vygumovala a předělala, jako třeba nos Lee Kangtovi :DD
Měla bych se spíš věnovat dceře mé sestřenice, než těmhle črtancům, ale nemůžu si pomoct :D a to chci ještě udělat Mewa a Tonga... až příště :D
Nevadí, že nějak už zapomínám dávat předlohy? Já teď spíše upřednostňuju bezpředložní fotky - kombinace, zatímco můj taťka musí mít předlohu všude "aby byla vidět ta podoba"... no já nevím, stačí, když to člověk pozná a báj... A navíc tady bych vážně pochybovala, jestli dát ce Casovi předlohu, jelikož ta předloha je taková "nebeská" a ten jeho zpytující kukuč :DDD dobře, obrázky. Ano. Celý článek.

Slivovice - dort

22. dubna 2013 v 19:41 | Nishi |  Traditional Art
Taťka má dneska narozeniny, což znamená, že jsem upekla další dort. Tentokrát bez ségřiný pomoci. V naší škole je akorát volno, takže den pro pečení dortu jako ušitý.

Abych řekla, nejsem nervák co nadává a hází věcmi, ale už jsem cítila, že se mě zmocňuje po kouscích panika. Naštěstí heslo "nikdy se nevzdávej" mi pomohlo fondán barvit třeba i několikrát po sobě, než jsem ho dala (nehodila, dala) do ledničky a přemýšlela, jak provést další krok. A ani zapomnění nabarvit kakaem korpus mi nezabránilo v duchu k-popových songů tvořit dál. (Při abracadabra se dobře umývá nádobí)

Předloha dortu pro pořádnýho chlapa byla Goral slivovička, kterou máme ve vytrýnce.

MichiGO page

21. dubna 2013 v 21:20 | Nishi |  Traditional Art
Po nějaké době zase něco vytvořeného tužkou. A zítra... no... zítra sem také něco přibude :D Neřeknu co :P :D
Inspirovala jsem se novým totálně šíleném MV G-Dragona MichiGO, které vystihuje jeho název i text (Michi = šílený) a screeny v tablásku mi byly předlohou. Je divné jak GD vytváří tyhle ty zvláštní MVčka, odlišné od většiny kpopu, odlišné od amerických... taková zvláštní spešl kategorie na přelomu YG MV. One of a kind, Crayon, a teď MichiGO... prostě... zvláštní. V pozitivním slova smyslu :)
Na jednu stranu miluju GDho stránku být jiný, být šílený, být extravagantní, být fashionista a nebát se ničeho. A navíc to není jenom o tom to odrapovat, zatancovat, nahrát. Je to on, kdo vůbec tu skladbu vytvořil, kdo experimentoval s novými zvuky a vždy přinese něco nového, něco v jiném odstínu a nesedí pořád na jednom bobku.
Na druhou stranu se bojím, aby se nezměnil a pořád si stál za svým postojem a cílem.
No, takže ty kresbičky... :D

SPN DaeJae - To je duch, napsal

18. dubna 2013 v 18:40 | Nishi |  SPN DaeJae

To je duch, napsal

Prohledal jsem svého hřebce i do nejintimnějších míst a našel značku vypálenou do kovové desky. Naštěstí nebylo těžké ji vyhladit a tak jsem se vydal na cestu napříč Amerikou pokračovat ve své práci, sám.

Zavolal jsem po dlouhé době Bobbymu, který o mě začínal mít strach, ačkoliv to ztracené dobře skrýval, a nechal si vyhledat něco o tom Paimonovi. Překvapilo ho to, ale udělal to. A výsledky nebyly zrovna pozitivní.

Prý je to jeden z králů pekla, spíše byl, než Lilith po dlouhé době nezačala konat a podřídila si ho. Je jeden z nejvěrnějších Luciferovi, což vysvětluje tu spolupráci, když mají stejný cíl. Zobrazují ho jako postavu na velbloudovi, má učit různé vědy a tajemství země. Ale podle jiných zdrojů Bobby odhalil, že jeho vzdělanost tkví v nejrůznějších taktikách, jak si prohrát s lidským tělem. Doporučil mi se mu vyhýbat, ať chci ty informace na cokoliv. Nemohl jsem mu odpovědět, že hlava toho bastarda leží v kufru mého auta. Aspoň nějakou chvíli ležela.

To mi spadl kámen ze srdce

16. dubna 2013 v 19:10 | Nishi |  Jednorázovky
Tak aby to tu nebylo zaspamováno SPN DaeJae, kterou jsem mimochodem v neděli dokončila (halelujah!), tak sem dávám moji slohovku na téma uvedené v názvu.
Samozřejmě, můj netalent převedl nezajímavý nápad na pouhé povrchní popisování děje s ohranými uměleckými prostředky, ale s tím se musíte smířit... Here comes troubles!

To mi spadl kámen ze srdce

SPN DaeJae - Back in the school 2/2

10. dubna 2013 v 17:03 | Nishi |  SPN DaeJae
Back in the school 2/2

Po zazvonění na pátou hodinu vkráčel do třídy mladý profesor biologie. V půlce cesty si upravil výrazné brýle, rozhlídnul se a narovnal. Přišel mi jistý, ale ne tím způsobem, jakým by měl profesor na střední být. Skryl jsem svůj úšklebek. Je to tady.

"Mí milí studentíci," začal dost upovídaným proslovem.

"Dnešní hodina nebude tak nudná, jak jste zvyklý," usmál se, což je pro démona dost nepřirozené. Úsměvy u nich můžete nalézt často, ale tyhle nejsou zrovna z potěšení u srdce. Ba naopak. Ruka se mi nenápadně vbloudila do batohu.

"Apokalypsa se blíží, Lucifer se už nemůže dočkat, až všem lidem zakroutí krkem, ale! Mám špatnou zprávu. Vy u toho nebudete," 'svůdně' mrkl na vyděšené obecenstvo.

"Nebuďte smutní! To nevadí! Vaše smrt se bude pamatovat jako prolomení pečeti číslo třicet osm! A to je pocta, věřte mi. Stejně tak, jako je pro mě pocta zabití trojského koně v této třídě. Ano! Vylez Daehyune, no nestyď se! Představ se před svými spolu-umírajícími!" mrkl na mě černým pohledem a já dostal chuť mu vystřelit mozek z hlavy.

9.4. - A duben je tu

9. dubna 2013 v 15:40 | Nishi |  Diary
Dobře, lepší název článku mě nenapadl. Ale je to pravda. Duben je tu zase, obří medovník je už skoro snězený, přežila jsem pravou slovenskou oslavu padesátky (což znamená 11 hodin v kuse na šteklích o výšce > 9 cm) a právě jsem si zvolila semináře na příští rok a modlím se, aby můj rozvrh nevypadal tak vražedně jako rozvrhy ostatních.
Sleduju, píšu a kroutím hlavou, protože... Píšu SPN DaeJae, kterou mám jakš takš promyšlenou a měla jsem tam určité body a myšlenky. Ale co se musí stát? V pravém seriálu SPN v osmé sérii mi nevědomky vykradli nápady a hodili tam vnitřní myšlenkový andělský boj, který jsem měla v plánu. Dobře, to by ještě šlo, to se dá nějak překousnout. Ale v epizodě 08x19 "Taxi driver" mě totálně poslali do háje s existencí nějakého taxikáře, který zná zkratky jak do pekla, tak do nebe... A to já už nějakou dobu psala o tomto problému a snažila se ho vyřešit po svém. Teď nevím, jestli ho tam hodit, nebo to nějak zázračně obejít... No moje nápady to už nezachrání. Takže jen abyste věděli, já na to přišla první ;) :D
Docela nevím, co dělat. A to teď nemám na mysli problém, kdy se už x-tý den zpívám Fly To The Moon od Sandeula... :) nádherné... ("In other words... In other words... In other words, I love you!")
A jinak... Vzhledem k tomu, jak moc neaktivní jsem, nového nic není. Nic o co bych měla potřebu se dělit. Možná jen že babiččin mazanec je ten nejlepší na světě a právě upečený je měkký a vláčný jako pavučinka a to ani nemluvím o tom, když si k tomu dáte šunku... Neměla bych mluvit o jídle.. :DD
Tak hodně zdaru, já utíkám pryč :)

SPN DaeJae - Back in the school 1/2

2. dubna 2013 v 18:20 | Nishi |  SPN DaeJae

Back in the school 1/2

"Uh, Ah," připadal jsem si, jako kdybych měl pod sebou Mariu Šarapovovou. Ale tak co, mám volno, žádný případ v dohledu, jednoduše klid. Tak proč si trochu neužít? Sice to nebylo kdo ví co, chtěnou rozkoš to způsobilo a tak jsem si nemohl stěžovat. Kdy jindy budu mít možnost mít volný týden, sprchovat se každý den, jíst cokoliv a kdykoliv chci, nemeškat mý oblíbený pořady, mít čas na sbalení holek, aniž bych jim musel platit...

Je to boží týden, to mi věřte. Eh, boží bez boha ani jeho slepiček. Ty byly zavřeny pěkně v kurníku. No, teda poslední dobu. Naposledy jsem Youngjaeho viděl při našem zdařilém úkolu, po němž ještě pár hodin pobyl u mě v motelu a povykládal mi pár věcí ohledně jejich existence a pečetí.

Docela mě rozčílily dvě věci. První, že pečetí je kolem šesti set a stačí jich prolomit jen šedesát pět. Fajn vědět, dost se nám to zužuje. A po té poslední vyskočí Lucifer z díry a začne si na naší planetě řádit. A tak Youngjae zažil jeden z mých záchvatů vzteku, který skrýval bezmoc z onoho velkého problému. Čekal jsem, že těch pečetí bude míň. Ale co jsem řekl, stále platí. Já je zastavím. Nic jiného mi vlastně nezbývá.