Červenec 2013

Mezi hvězdami

16. července 2013 v 12:31 | Nishi |  Traditional Art
Můj byznys jen skvétá! ... Dělám si srandu :D Ale! Konečně jsme donutila rodiče ukázat kolegům v práci můj ceník (až poprůměrně levný, A3 za 130 korun! Jenžě víte, krize, jsem ráda, když si vydělám alespoň tu stovečku... :D) a přišla moje první nabídka.
A byla to docela výzva.
Ne že by byla předloha nějaká extra těžké, spoustu kytiček a xx osob a podobně, šlo spíše o to, že jsem dostala klasickou prťavou fotku z focení, která se dává do alba, než aby se podle ní kreslilo, a dělej :D Halelujah scaneru, docela mě udivuje, jak z pár cenťáků dokáže udělat obrázek, který by se dal nastavit na tapetu plochy. Pak jse to roztáhla a ještě upravila a hle, z prťavé fotky rozměru A6 jsem udělala A3!
Samozřejmě kreslení podle malé fotky znamenalo více nepřesností a nejasné detaily, než když méte původní fotku z complu, kdy jsou detaily jasné a nezkreslené tisknutím, skenováním a všemi upravami.
Jo, chce to ještě říct, že jsem spokojená, ale i když spíše jen polovičně. Pořád mi tam něco nesedí a nejhorší je, že nevím co... -.- Nejspíš si ještě pohraju z bradou, ale fotit to už nebudu...
Tak, a ještě mě čeká dcera sestřenky, na kterou se chystám dva měsíce... moc se mi nechce :D

Spockie's page

11. července 2013 v 20:24 | Nishi |  Traditional Art
Nemusím tu vykládat o Star Treku, protože jsem fanynka už od té doby, kdy Hiro poprvé ukázal pozdrav, zmínili Spockův vulkánský stisk a cestování časem a pak Sylar (chladnokrevný zabiják pražící po schopnostech) se ujal role právě Spocka (s vytrhaným obočím, chladnou logikou, která všem leze do prdele), aneb z jednoho supr charakteru do ještě lepšího. Po prvním filmu už bylo jasný, že Kirk, Spock a Spirk se uvelebili v mém srdíčku (Spirk až poslední měsíc, kdy mi zeď na tumblru spamovali Spirk gify, FA a nakonec jsem viděla i druhý film a tam se to Spirkem jen hemžilo -> no uznejte...- a to nevíte, co se dělo potom!)
Takže udělat črty Spockieho (miluju tu nepříliš originální přezdívku) bylo samozřejmé :)
Spockie! Spockie! Spockie!

SPN DaeJae - Tenkrát ve Winnemucce 2/2

11. července 2013 v 20:22 | Nishi |  SPN DaeJae

Tenkrát ve Winnemucce 2/2

"Sakra! Jseš si jistá? To jsem si to blbě napsal?" hleděl jsem na čísla v dokumentu a porovnával je s črtancema v deníku. "Kurva! Víš, kde bydlí?"

"Jo, na Pierce Street 238-"

"Dík," zapásl jsem si revolver se železnýma kulkama a vyndal ze šufle solné náboje. Brokovnice ležela v kufru mého auta. Noťas jsem zaklapl a odložil do batohu a ještě si nachystal nožík se stříbrnou čepelí. Když jsem už chtěl odejít, překvapilo mě, že se Amanda někam chystá.

"Ale, ale, ty nikam nejdeš," natáhlá dlaň byla jasným výstražným znamením.

Griffin!

6. července 2013 v 15:42 | Nishi |  Traditional Art
Musela jsem. On je tak úžasný charakter, který pozvedl už tak úžasný Men In Black 3 na novou úroveň. Ty jeho modrý kukadla a ten úsměv a jak chodí v tom bezdomovským ohozu a ten jeho veselý kukuč a ta zmatenost...
Nebudu tady opěvovat celý film, to bych dokázala :D Mladý K byl zahraný fakt fakt dobře, ty pohledy, chování, přezdívky, prostě cool :D Navíc mám pocit že J je jediný agent, komu agentování nevlezlo úplně dohlavy (jinak řečeno normální agent) a... I'm just really big fan of MIB :))
No každopádně tohle je ta budoucnost ve které jsem kreslila horní skeč na balkóně a ve které má proto nějaký divný oko, ale snad nevadí :)
Ježiš on je úžasný! :D (nemyslím tu kresbu :D)

Malování na dřevo

3. července 2013 v 17:05 | Nishi |  Traditional Art
Doma nastalo velké vyklízení skříně a našli se dřevěné desky (průřezy kmenu) připravené k malování xx let staré. Původně měl na ně malovat taťka, ale ten nedržel štětec už přes dvacet let (teda míň, když budu počítat to "rekonstruování obrazu z chaty" nebo malování zdí) ale postupem času bylo jasné, že je asi zdědím ke svému experimentování. Vyhodit je bych nedovolila. A jelikož jsou prázdniny a já zase nemám co dělat, po dlouhé době jsem se vrhla do malby.
Neumím krajiny, narozdíl od taťky. Já jsem na obličeje. Dokonce ani vlasy neumím :D A míchání barev? Navždy noční můra. Nejsu umělec, jen prostě maluju. Našla jsem si xx obrázků a dlouho se rozhodovala, co dát na dřevo. Ale nakonec vyhrála fotka, kterou jsem pořídila mobilem cestou na/ze Slovenska.
A dneska jsem udělala i druhý, fotka z DA, no a ve složce na mě a na osudový los čeká další spousta obrázků, i když plánuju, že udělám portrét (zvířete!)... no nevím.
Here we go!