Říjen 2014

Rambo a hrdinova prdélka

28. října 2014 v 22:43 | Nishi |  Digital Art
Musí být snad Vánoce (ne, jen prázdniny), že je to už druhý článek v tomto měsíci (po dosavadním průběhu roka a pouhých čtyř článcích).
Ale ano, jsou prázdniny, teda končí, a já mám v hrudi ten tichý pocit, že bych mohla něco udělat. A ne, opravdu už se nechci babrat s maturitními ani zabíjet čas rewatchingem Hannibala. Tablet potřeboval oprášit a já nekreslila už zatraceně dlouho. A tak nyní přicházím s výtvory, které vznikly v celkem krátkém čase :)

Básně jednoho dne

26. října 2014 v 20:50 | Nishi |  Poezie
Ano, už v prváku-druháku mi došlo, že blogu končí životnost. A je to pravda. Nahradil ho tumblr (díky své rozmanitosti příspěvků a rychlosti reblogování) a moje adminovská činnost B1A4 stránky na fb.

No, každopádně přišel podzim a brzy na to i zima a to jsou prostě nejkreativnější období. Aspoň co si myslím. Jelikož ve tmě se mi lépe píše (pokud zrovna neusínám - což je tak 50% doby) a ten podzimní nebo zimní ostrý nostalgický vzduch plný listí a mrholení a slunečního světla a mrazu a sněhu... To je ráj.

A přišlo datum 23.10. a dvacet trojka je významná už sama o sobě a já napsala za jeden den hned pět básní (po roku a více hiatusu). Možná za to může i probírání avantgardy a básníků, ale přesto...

No, tak alespoň nějaký článek, tady je:


Památný strom

Památný strom tu shora na nás shlíží,
jeho paže síť utvářejí mříží,
Památný strom, ó převeliký strážný,
spouští svůj šat z barev sytých spřetý.

O památném stromu příběhy se šíří,
o jeho dobru k bohu až se blíží,
Památný strom, domov nás všech,
Nedočkáme se posledních jeho dnech.